Specialist marketing

SC Caremil Impex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- propune si implementeaza strategii de marketing conform politicilor companiei
- identifica pietele si dezvolta strategii de piata
- realizeaza analize si rapoarte (grafice, tabele, comparatii, analize) de piata: portofoliul de produse competitive, impartirea pietei, canale de distributie, acoperirea pietei, preturi, oferte speciale, activitati de marketing
- analizeaza piata, concurenta si evolutia vanzarilor
- mentine relatia cu publicatiile de PR si agentiile de publicitate
- organizeaza si participa la expozitii si alte evenimente
- elaboreaza actiuni de promovare a vanzarilor
- amenajeaza showroom-ul si se ocupa de imaginea acestuia.

CERINTE

- Studii superioare economice – sectia marketing
- Operare Microsoft Office (Word, Excell, Powerpoint), soft de prelucrare grafica si design, navigare Internet – nivel superior;
- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat.
- Minim 1 an experienta pe post similar
- spirit creativ dezvoltat;
- abilitati de comunicare, socializare si argumentare;
- atentie concentrata si distributiva;
- capacitate de prelucrare si restructurare a informatiilor;
- capacitate de a analiza si de a lua decizii in timp util;
- spirit organizatoric si perseverent;
- energic, flexibil, entuziast, asertiv;
- ritm de lucru sustinut.

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de a lucra cu o echipă tânără, orientată spre rezultate;
- Oportunităţi excelente de dezvoltare profesională;
- Pachet salarial atractiv.

Începând cu 1 decembrie 2003, Caremil Impex devine dealer Dacia pentru judeţul Iaşi, un an mai târziu adăugând marca Nissan în portofoliu.
În calitate de dealer unic autorizat pentru judeţul Iaşi, Caremil Impex comercializează auto Dacia şi Nissan, noi şi de ocazie, asigură service-ul pe perioada de garanţie şi post-garanţie, comercializează piese de schimb de origine.

În cele două locaţii deschise în Valea Lupului respectiv Bucium asigurăm condiţii optime de desfăşurare a activităţii.

Continuăm să ne extindem ...în foarte scurt timp, vom fi prezenţi cu o locaţie nouă în oraşul Paşcani, un nou pas în apropierea de clienţii noştri.
Caremil înseamnă că vom schimba tiparele, dezvoltându-ne continuu, pentru a oferi servicii de calitate, grijă pentru detalii, consecvenţă.