Specialist Marketing

AGROPAN IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

► ROL:

Atributiile principale vor consta in elaborarea activitatilor de marketing prin dezvoltarea de instrumente si tehnici, inclusiv monitorizarea pietei, care vor sustine imaginea si cresterea companiei.

► RESPONSABILITATI CHEIE:

Pe acest post va trebui sa:

• identifici, dezvolti si evaluezi strategia de marketing bazata pe cunoasterea obiectivelor, caracteristicilor pietei;
• participi la implementarea planului de marketing;
• mentii contactul cu clientii si partenerii firmei, prin furnizarea materialelor promotionale sau a altor documente specifice;
• realizezi cercetari de piata adaptate nevoilor specifice ale companiei;
• elaborezi statistici si analize privind clientii si concurenta, structurarea pietii, evolutia acesteia in timp;
• promovezi imaginea firmei prin actiuni specifice: campanii, targuri, expozitii;
• prioritizezi, planifici si gestionezi eficient resursele implicate in proiectele de marketing.

CERINTE

Poti fi noul membru al echipei, daca ai:

• studii superioare specializarea Marketing, profile Economic, Comunicare, Media;
• experienta de minimum 3 ani in domeniul Marketing;
• abilitati excelente de comunicare orala si scrisa in limba romana si engleza;
• cunostinte de operare PC: MS Office, Power Point, Excel, aplicatii statistice;
• disponibilitate de deplasare, mobilitate;
• abilitati interpersonale, abilitati de rezolvare a problemelor;
• abilitati creative/inovatoare, fire energica, flexibilitate, receptivitate;
• abilitati de lucru in echipa.
Constituie un avantaj:
• experienta in B2B Marketing;
• cunosterea programelor de editare Adobe, Corel Draw;
• experienta anterioara in vanzari/key account management;
• cunostinte de analiza financiara (bugete, cheltuieli, rentabilitatea investitiilor, proiectare ROI, Profit si Pierdere);
• carnet de conducere, categoria B.

BENEFICII OFERITE

• pachet salarial motivant, corelat cu performanta;
• oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
• oportunitatea de a calatori prin reprezentarea companiei la evenimente;
• posibilitate de afirmare si acces la activitati complexe;
• mediu de lucru dinamic, stimulativ.

SC AGROPAN IMPEX SRL companie romaneasca,lider local al industriei de panificatie.
SC AGROPAN IMPEX SRL incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala.