Specialist Credite Ipotecare - Mortgage Center Iasi, Oradea

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezinta produsele tip credit ipotecar/imobiliar clientilor si potentialilor clienti;
- Identifica nevoile clientilor, recomandand serviciile si produsele de creditare adecvate
- Verifica veridicitatea si corectitudinea; intocmirii documentatiei furnizate de catre clienti sau intermediari;
- Analizeaza bonitatea financiara a clientilor si verifica incadrarea acestora in parametrii minimi de creditare; intocmeste bugetul lunar si planul de rambursare. Efectueaza verificarile necesare, conform manualelor de creditare;
- Calculeaza credit-scoring-ul si formuleaza propunerea de aprobare/respingere a documentatiei de credit;
- Intocmeste si transmite dosarul de credit Ofiterului de administrare credite pentru deschiderea conturilor de credit si pentru efectuarea operatiilor de creditare a conturilor clientilor.

CERINTE

- Studii superioare finalizate, preferabil in domeniul economic;
- Minim 2 ani experienta in domeniul bancar si preferabil cunostinte solide despre produsele de creditare PF in general si creditele ipotecare in special;
- Capacitate de decizie si rezolvare a problemelor in timp util;
- Orientare catre clienti;
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Responsabilitate si atentie la detalii;
- Abilitati de operare PC;
- Bune cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra;
- Pachet consistent de beneficii;
- Oportunitati reale de dezvoltare profesionala.

Istoricul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!