Senior Network Administrator

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

configurarea retelei, administrarea serverelor si a statiilor de lucru
pastrarea evidentei componentelor IT si a licentelor utilizatori
instalarea si configurarea sistemelor IT din cadrul companiei
administrarea conexiuni la Internet
suport si instruirea utilizatorilor

CERINTE

cunostinte avansate de arhitectura, instalare, configurare hardware workstations si servere
cunostinte avansate in domeniul retelelor de calculatoare (Ethernet, Internet Protocols (TCP/IP), Switches/Routers, wireless)
cunostinte avansate Windows 2000 Professional, Windows 2000/2003 Server (toate versiunile), Windows XP Home/Professional
experienta in administrarea unei retele pe platforma Microsoft (Active Directory, DNS, DHCP, WINS, Group Policy, administrare VPN, RRAS, IIS, Certification, politici de backup, security)
cunostinte avansate de lucru cu MS SQL Server 2000 (creare baze de date, backup, etc), Sharepoint Portal Server 2003 & Share Point Services, ISA Server 2004
cunostinte avansate in lucrul cu softuri de antivirus, wireless, backup
cunostinte avansate de scripting (windows scripting - vbs)
cunostinte administrare Linux (instalare/configurare - obligatoriu)
studii superioare tehnice
persoana dinamica, cu simtul raspunderii, comunicativ, deschis, capabil sa lucreze in conditii de stress si sub presiunea timpului
experienta profesionala intr-o companie din domeniul IT&C reprezinta un avantaj
certificari ca MCSA, MCSE contituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

bonus pentru implicare si performanta;