Senior Credit & Collection Analyst

PATRIA CREDIT

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Administreaza portofoliul alocat conform procedurilor si strategiei institutiei
- Mentine contactul cu clientul si propune masuri de solutionare a cazurilor in lucru
- Negociaza direct cu clientii plata debitelor inainte de demararea procedurilor juridice
- Efectueaza deplasari curente la debitorii urmariti si la garantii acestora,
- Acorda suportul necesar retelei de vanzari pentru recuperarea sumelor restante inaintea demararii procesului de executare silita

CERINTE

- min. 1 an experienta in recuperare creante
- studii superioare
- carnet de conducere cat. B
- initiativa
- orientare spre rezultate si respectarea procedurilor
- foarte bune abilitati de comunicare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (include salariu fix & comision)
- posibilitatea de dezvoltare a carierei ca parte a unei echipe entuziaste de profesionisti

Aplicatiile vor fi tratate cu deplina confidentialitate. Vor fi contactati pentru interviu doar candidatii selectati.

Cea mai mare institutie nebancara de microfinantare din Romania, avand o experienta de peste 13 ani de acordare a creditelor pe piata locala.