Senior Consulting H.R. (Recruiter)

JOB CONSULTING S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati frecvente:

- Gestionarea procesului de recrutare pentru proiectele alocate;

- Contactarea potentialilor clienti si negocierea de acorduri

- Evaluarea nevoilor intreprinderilor si intocmirea ofertei catre client
- Mentinerea legaturii cu companiile angajatoare si intermedierea legaturilor dintre acestea si candidati;
- Asigurarea suportului pe parcursul procesului de recrutare atat pentru companiile angajatoare cat si pentru candidati;
- Identificarea de noi metode de recrutare;
- Implicarea activa in dezvoltarea companiei, in imbunatatirea serviciilor oferite si in promovarea imaginii acesteia;
- Participarea la programe de dezvoltare profesionala.

- Participarea alaturi de echipa de resurse umane la diverse actiuni de recrutare ca de exemplu targurile de job-uri;

- Urmarirea integrarii lor in cadrul companiei solicitante.
Programul de lucru: 09:00 -17:00

CERINTE

Domiciliul: Iasi
Experienta:
In domeniu: Management / Psihologie min 2 ani
Studii Management / Psihologie
Limbi straine:
Engleza - Nivel mediu
- Experienta anterioara de minim 2 ani in recrutare si selectie si/sau administrare de personal;
- Experienta in proiecte de executive-search;
- Foarte buna cunoastere a procesului de recrutare si selectie, precum si a metodelor folosite in acest proces;
- Cunostinte si experienta de project-management;
- Capacitate de planificare si coordonare a activitatii;
- Orientare catre client si rezultate in activitate;
- Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Power Point - bine;

BENEFICII OFERITE

Remuneratia: Pachet salarial atractiv conpus din Salar Fix + Comision
Eventuale bonusuri: +Comisioare
- Posibilitati de dezvoltare personala si de avansare profesionala;
- Oportunitatea de a va alatura unei echipe tinere.

SELECTIE SI PLASARE DE PERSONAL, Administrare de Personal, Gloomer H.R. - Soft de resurse umane.