Sef Serviciu Comercial

CONEX HUMAN RESOURCES

Job expirat

RESPONSABILITATI

- conduce si coordoneaza activitatea Serviciului Comercial;
- realizeaza bugetul Serviciului si se incadreaza in acest buget;
- analizeaza baza de clienti, cifra de afaceri si mediul concurential al firmei;
- formeaza si dezvolta echipa de vanzari;
- analizeaza performanta echipei de vanzari si stabileste noi target-uri;
- se implica in rezolvarea anumitor reclamatii venite de la clienti;
- negociaza contractele cu clienti mari;
- reprezinta compania la targuri si expozitii de profil;
- mentine legatura cu Departamentele Tehnic, Productie si Calitate in cadrul proiectelor comerciale;

CERINTE

- studii superioare tehnice sau economice;
- experienta pe o pozitie similara de cel putin 2 ani;
- bune cunostinte de managementul proiectelor;
- reale aptitudini de comunicare si negociere;
- foarte bune cunostinte de limba engleza;
- foarte bune cunostinte de operare PC (MS Office, Outlook Express);
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial corelat cu functia si performanta;
- reale posibilitati de dezvoltare personala si profesionala;
- mediu de lucru dinamic si placut;
- colectiv prietenos;
- conditii moderne de lucru.

CONEX HUMAN RESOURCES este o companie de Executive Search cu capital integral romanesc. Pentru noi, serviciile de calitate sunt echivalente cu selectarea celor mai potriviti candidati, in cel mai scurt timp, pentru clientii nostri.
Unul din importantii nostri clienti care activeaza in industria mecanica, este in cautarea unui Sef Serviciu Comercial.