Sef echipa instalari antene satelit-1

DTH Television Grup SA- Boom TV

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Se ocupa de instalarea antenelor la clientii pe zona alocata
- contacteaza clientul primit de la Installation Area Manager si stabileste de comun de acord cu clientul data si ora instalarii
- se prezinta la ora programata la client pentru instalare
- informeaza clientul de posibilitatile de instalare si decide pentru pozitia optima de instalare, obtinand aprobarea verbala a acestuia
- instaleaza antena de satelit, pozitioneaza cablul coaxial, activeaza receptorul si prezinta clientului informatiile necesare pentru utilizarea sistemului Boom
- dupa instalare clientul trebuie sa semneze ordinul de executie
- este obligat sa verifice calitatea instalarii si a STB-ului pentru a elimina interventii suplimentare
- prezinta raportul saptamanal cu instalarile efectuate sefului ierarhic superior

CERINTE

- cel putin 2 ani ani de experienta in domeniul instalarilor antene satelit
- spirit tehnic si practic
- abilitatea de a remedia defectiuni in instalari complexe
- abilitatea de a lucra ordonat si semi-independent
- disponibilitate pentru program de lucru prelungit
- abilitatati de organizare si prioritizare a propriei activitati
- rezolvarea de probleme tehnice si recomandarea de corectii, respectarea cu strictete a termenelor
- cunostinte operare PC ( Word, Excel )
- abilitati de negociere si comunicare
- gindire flexibila, orientare catre rezultate
- spirit de initiativa si creativitate
- carnet de conducere si experienta cel putin 2 ani
- cazier

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant, telefon, training, proiecte la nivel regional si national, mediu international, beneficii conform politicii companiei.

Companie multinationala oferind pe piata romaneasca servicii de media si televiziune la cele mai inalte standarde calitative.