Sef contabil - Iasi

SC Adecco Resurse Umane SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- organizeaza, coordoneaza si conduce compartimentul contabil din Suceava si Iasi
- verifica lunar corectitudinea si existenta documentelor justificative privind operatiile contabile
- introduce si asigura controlul inregistrarilor contabile
- raspunde de achitarea la termen a tuturor taxelor si impozitelor datorate statului
- vizeaza lunar registrele de contabilitate obligatorii
- elaboreaza si vizeaza toate situatiile contabile periodice solicitate de autoritati
- intocmeste bilantul contabil
- mentine relatia cu autoritatile
- organizeaza pastrarea documentelor justificative a registrelor si bilanturilor contabile
- prezinta conducerii societatii rapoarte continand rezultate financiar-contabile

CERINTE

- studii superioare economice
- experienta de minim 3 ani intr-un post similar intr-o companie cu capital strain
- cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet)
- persoana foarte ordonata, cu puternic simt de raspundere
- capacitate de coordonare, stimulare si conducere a echipei prin exemplul personal
- capacitatea de a incuraja initiativa in echipa coordonata
- capacitatea de a asimila cu usurinta informatii noi.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru dinamic si placut

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.