Secretara/ Office Assistant

Antal International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Antal International – biroul din Iasi, recruteaza pentru clientul sau , companie multinationala in plina dezvoltare , specializata in producerea de ingrediente pentru industria alimentara :
1. Secretara/ Office Assistant, locatia Ias
i
Responsabilitati principale:
- Inregistreaza si distribuie corespondenta zilnica, saptamanala si lunara, pe flux de intrari si iesiri;
- Preia si directioneaza apelurile telefonice si mesajele ;
- Centralizeaza si prelucreaza “Foile colective de prezenta” ale salariatilor, in conformitate cu prevederile procedurii interne;
-Tehnoredacteaza diferite materiale;
- Inregistreaza in aplicatia dedicata cererile/ referatele angajatilor de concediu de odihna, ore suplimentare si tine evidenta concediilor de odihna, ore suplimentare, recuperari din timp suplimentar;
- Intocmeste NIR- uri pentru intrari de bunuri in gestiunea compartimentului administrativ;
- Se ocupa de organizarea activitatilor cu privire la cursurile de igiena si medicina muncii;
- Completeaza IBAN- urile pe Bilete la Ordin si Cec- uri, conform solicitarii Credit Control Supervisor;
- Organizeaza diferite evenimente, intilniri, deplasari, mese de protocol.

CERINTE

- Educatie: Studii superioare
- Experienta : cel putin 1 an pe un post similar
- Cerinte specifice: Operare PC, utilizare pachet programe Office; Cunoastere utilizare aplicatie Charisma (constituie avantaj); Cunostinte de secretariat si birotica; Cunoastere legislatiei referitoare la medicina muncii, cursuri de igiena; Cunoasterea de limbi straine: limba engleza nivel mediu.
- Competente/abilitati/caracteristici: foarte bune abilitati de comunicare,planificare si organizare; abilitati de lucru in echipa; dinamism; atentie distributiva; rezistenta la stres si flexibilitate; abilitati de tehnoredactare si exprimare coerenta si corecta; preocupare pentru imbunatatirea continua a cunostintelor profesionale.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca temporara pe o perioada de 1 an cu posibilitatea prelungirii pana la 2 ani( postul este vacant pe perioada suspendării contractului individual de muncă al titularului de post);
- Pachet salarial motivant + tichete de masa ;
- Decontare transport dus intors serviciu- domiciliu, conform normelor interne;
- In cazul deplasarilor se asigura diurna.

Antal is the leader in EMEA & Asia Executive Search & Selection with a network of over 70 fully-staffed offices in 28 countries, recruiting talent in a range of industry sectors & skill functions. Since inception in 1993 Antal has placed executives in over 75 countries and offers clients a choice of recruitment & staffing solutions from Retained Executive Search, Search & Selection to Contingent Recruitment.

Our executive recruiters combine their recruitment knowledge, search skills, proven headhunting & selection methodologies with knowledge & experience of your industry to deliver a truly value added service. Your Antal Recruiter actively shares information, knowledge & experience across our global network adding extensive cross sector and multi-geographic reach when recruiting with the efficiency of a single contact point.

In Romania Antal has offices in 3 major cities as follows: Bucharest (2),Timisoara si Iasi.

Antal Iasi office, with 3 Senior Consultants is covering N-E of Romania and all strategic sectors and disciplines (www.antal.com)