Secretara Medicala

Centrul Medical de Reabilitare

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intampinarea pacientilor, furnizorilor etc.
- Intocmirea agendei de lucru
- Evidenta pacientilor cu pastrarea confidentialitatii profesionale
- Realizarea si gestionarea programarilor pacientilor
- Consilierea pacientilor
- Mentinerea legaturii cu partenerii locali
- Mentinerea legaturii cu medicii
- Implicarea in dezvoltarea activitatii organizatiei
- Gestionarea programelor organizate pentru pacienti (evenimente)
- Preluarea apelurilor telefonice si efectuarea legaturilor telefonice cu interiorul/exteriorul;
- Gestionarea corespondentei si a documentelor primite prin fax, e-mail, posta (preluare, sortare, verificare, distribuire)
- Incasarea si evidenta taxelor pentru serviciile medicale
- Redactarea documentelor
- Alte sarcini de secretariat

CERINTE

- Experienta minim 1 an in domeniu
- Bune abilitati de comunicare
- Abilitati de secretariat (operare calculator, corespondenta, contact telefonic cu pacientii, etc.);
- Abilitati de a lucra in echipa
- Empatie pentru grupul de pacienti asistati
- Punctualitate
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu / avansat
- Capacitatea de a invata lucruri noi

BENEFICII OFERITE

- Salariul se va negocia la interviu si va fi intre 450 si 550 RON, net, functie de pregatire si experienta.

Centrul Medical de Reabilitare Iasi ofera servicii medicale, sociale si juridice in vederea reabilitarii victimelor torturii si refugiatilor politici.

Pentru mai multe informatii, vizitati www.icarfoundation.ro