Sales Representative

Red Studio

Job expirat

RESPONSABILITATI

- contactarea firmelor identificate ca potentiali clienti
- prezentarea produselor/serviciilor potentialilor clienti
- realizarea ofertelor catre clienti
- negocierea si incheierea contractelor
- urmarirea derularii contractelor
- cresterea portofoliului de clienti
- atingerea targetului de vanzari
- raportarea periodica a evolutiei vanzarilor
- planificarea obiectivelor de vanzari pe fiecare produs
- analizeaza datele de piata si activitatea competitiei pe zona de activitate

CERINTE

Absolvent de studii superioare de specialitate (studii economice)
Cunostinte operare PC- Microsoft Office
Cunostinte navigare Internet
Experienta relevanta in domeniul vanzarilor (experienta intr-un domeniu de activitate similar, constituie un avantaj)
Abilitati de comunicare, negociere
Seriozitate si responsabilitate
Persoana foarte organizata, capabila sa isi stabileasca si sa lucreze dupa prioritati
Rezistenta la stres si program prelungit
Dinamism si dorinta de afirmare; prezenta de spirit
Capacitate de a indeplini taskuri multiple si de a lucra in echipa
Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj
Permis auto categoria B

Red Studio este divizia de design The Red Point. Suntem focusati pe creativitate, stil si inovatie si oferim solutii coerente de la corporate si brand identity pana la website-uri si prezentari new media. Combinam entuziasmul si creativitatea, pasiunea si design-ul cu tendintele pietei, pentru a furniza rezultate impresionante. Tot ceea ce realizam transforma afacerea clientilor nostri intr-o conexiune rezonanta cu consumatorii.
Portofoliul nostru este accesibil la http://www.redstudio.ro/portofoliu