Sales Representative

The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

The Red Point este compania in care persoane inteligente si motivate isi pot accelera dezvoltarea profesionala. In intreaga companie, exista un mediu in care gandirea inovativa este incurajata, iar initiativa este rasplatita. Investitia in angajatii nostri este consistenta. Oferim training intensiv si compensatii competitive.
Vizite la firme identificate ca potentiali clienti
Prezentarea produselor potentialilor clienti
Realizarea ofertelor catre clienti
Negocierea si incheierea contractelor
Urmarirea derularii contractelor
Cresterea portofoliului de clienti
Atingerea targetului de vanzari
Raportarea periodica a evolutiei vanzarilor
Planifica obiectivele de vanzari pe fiecare produs
Analizeaza datele de piata si activitatea competitiei pe zona de activitate

CERINTE

Absolvent de studii superioare de specialitate (studii economice)
Cunostinte operare PC- Microsoft Office
Cunostinte navigare Internet
Cunoasterea limbii engleze
Experienta relevanta in domeniul vanzarilor (experienta in consultanta si implementarea de aplicatii software, constituie un avantaj)
Abilitati de comunicare, negociere
Seriozitate si responsabilitate
Persoana foarte organizata, capabila sa isi stabileasca si sa lucreze dupa prioritati
Rezistenta la stres si program prelungit
Dinamism si dorinta de afirmare; prezenta de spirit
Capacitate de a indeplini taskuri multiple si de a lucra in echipa
Permis auto categoria B

S.C. The Red Point S.A. este o companie ieseana specializata in software si web development.
Compania The Red Point SA este specializata in dezvoltarea de solutii B2B complexe: sisteme software pe arhitectura client ¿ server, atat generice cat si dedicate; precum si aplicatii web. Solutiile software de tip client ¿ server se constituie in sisteme integrate. Din iunie 2004, The Red Point este partener SAP AG.