RESPONSABIL APROVIZIONARE

SC TURISM MOLDOVA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuarea comenzilor de marfuri la furnizori
- Negocierea conditiilor comerciale (in special a preturilor si termenelor de livrare) cu furnizorii
- Urmarirea confirmarilor de comanda si a livrarilor de la furnizori pana la intrarea marfurilor in depozitul companiei
- Centralizarea comenzilor de aprovizionare de la restaurantul Traian si hotelurile Grand Hotel Traian si Best Western Astoria
- Cercetarea pietei pentru a obtine cele mai bune oferte d.p.d.v. al raportului calitate/pret pentru bunurile ce fac obiectul investitiilor
- Stabilirea stocurilor maxime si minime pentru grupe de marfuri.
- Monitorizarea si controlul gestiunii departamentelor: restaurant, bar, magazii de marfuri.

Responsabilitati ale postului:

- Raspunde pentru calitatea negocierii contractelor/actelor aditionale cu furnizorii

- Este responsabil pentru emiterea comenzilor catre furnizori (privind bunurile de investitii) si urmarirea lor pana la livrarea, receptia catre departamentul beneficiar
- Este responsabil de analiza stocurilor

CERINTE

Candidatul trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
- minim 3 ani experienta in analiza stocurilor si prospectarea pietei.
- sa aiba calitati de negociator.
- sa fie o persoana ordonata, atenta la detalii.

BENEFICII OFERITE

- salariul pe masura performantei;
- mediu de lucru placut
- -oportunitati de dezvoltare personala

Cu o activitate de peste 50 ani in domeniul turismului, compania noastra ofera oaspetilor sai, prin locatiile Grand Hotel TRAIAN 4****, Best Western Hotel ASTORIA 3***, Hostel STUDIS 3***, TRAIAN Conference Center, Restaurant Traian si London Pub, servicii turistice de cazare, restauratie si sali de conferinta.