Responsabil aprovizionare

AGROPAN IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Raspunde de aprovizionarea cu materii prime si materiale necesare;
2. Întocmeşte şi înregistrează comenzile de aprovizionare;
3. Urmăreşte finalizarea comenzilor;
4. Analizează documentele de însoţire a mărfii;
5. Găseşte noi furnizori pentru renegocieri;
6. Gestioneaza baza de date cu furnizorii si cu contractele comerciale incheiate;
7. Realizeaza cercetari pe piata in vederea selectarii celor mai potriviti furnizori;
8. Mentine si dezvolta relatiile comerciale cu furnizorii pentru urmarirea dezvoltarii acestora (atingerea obiectivelor de calitate, costuri, termene);
11.Urmareste activitatile specifice de aprovizionare, necesarul de materiale in functie de solicitarile sectiilor de productie, astfel incat sa se asigure de continuitatea productiei , onorarea comenzilor si a contractelor comerciale;
12. Asigura integral si ritmic programul de pentru sectiile de productie conform termenelor de livrare negociate;
13.Implementeaza standarde de management al calitatii, conform obiectivelor stabilite;
14.Intocmeste rapoarte specifice privind situatia livrarilor, a stocurilor si a cheltuielilor administrative , propunand masuri concrete de optimizare a acestor parametri;
15.Respecta termenele stabilite si de legislatia in vigoare pentru solutionarea tuturor atributiilor ce-i revin.
16. Inregistreaza comenzile interne de aprovizionare, analizeaza stocurile de materiale si elaboreaza comenzile pentru furnizori;
17. Analizeaza ofertele tehnico-comerciale de la furnizorii potentiali, verificand preturile si comparandu-le cu cele similare de pe piata;
18. Verifica produsele ce trebuie receptionate in conformitate cu cerintele specificate in comenzile de aprovizionare, clauzele contractuale si documentele de referinta ale produsului.

CERINTE

Poti fi noul membru al echipei, daca ai:

1. Studii superioare tehnice sau economice
2. Experienta profesionala in sectorul comercial (achizitii);
3. Cunostinte de operare PC - MS Office (ERP - avantaj);
4. Cunostinte de limba engleza;
5. Capacitate organizatorica, atentie distributiva, bune abilitati de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

1. Pachet salarial motivant corelat cu performanta
2.Apartenta la o echipa profesionista si dinamica
3.Mediu de lucru propice dezvoltarii personale si profesionale

SC AGROPAN IMPEX SRL companie romaneasca,lider local al industriei de panificatie.
SC AGROPAN IMPEX SRL incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala.