Responsabil administrativ si financiar- Iasi

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ref (R51003004130)

Obiectiv : Stabileşte prin proceduri şi indicaţii metodologice cum trebuie executate operaţiunile legate de politica economico-financiară a firmei, asigură şi urmăreşte realizarea lor la nivel de firmă.

In calitate de Responsabil administrativ si financiar in Veo, principalele tale misiuni vor fi :

Este responsabil de calitatea activităţii financiar-contabile a societăţii şi corectitudinea analizelor economice;
Menţinerea capacităţii de plată a societăţii;
Efectuarea corectă şi la timp a calculului drepturilor băneşti ale personalului angajat al firmei;
Intocmire situatii fiinaciare trimestriale si anuale (bilant contabil, cont profit si pierdere);
Indeplinirea la timp şi întocmai a sarcinilor specifice trasate sau stabilite de Managerul General;
Stabilirea corecţiilor bugetare şi de executare a acestora (în colaborare cu managementul);
Elaborarea şi comunicarea procedurilor de lucru la nivelul firmei în probleme de gestiune a patrimoniului;
Organizarea inventarierii patrimoniului
Se implică în vederea soluţionării situaţiilor de criză care afectează firma;
Reprezinta societatea in fata organelor de control.

CERINTE

Cautam o persoana dornica sa invete in mod continuu, foarte bine organizata, care sa aiba capacitatea de a lua decizii si de a lucra cu oamenii pentru a se alatura echipei Finante si administrare personal Veo la sediul nostru din Iasi.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :

1. Cunoştinţe solide de contabilitate si legislaţie financiar-contabilă;
2. Cunoştinţe solide de operare PC si soft-uri financiar – contabile;
3. Experienta in coordonarea unei echipe financiar- contabile (minim 3-5 ani);

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes ;
Pachet salarial atractiv ;
Cursuri de limba franceza gratuite

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%.

Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.

Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.

Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !