Reprezentant vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
Realizarea targetului de vanzare alocat
Marirea numarului de clienti noi

Activitati:
Vizite la clienti si prezentare de produse;
Creeaza si dezvolta relatii cu clientii;
Deruleaza proiecte pentru clientii actuali;
Raspunde de recuperarea banilor de la clienti;
Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali;
Isi planifica activitatea de vanzare;
Participa la sedintele de vanzare saptamanale;
Face rapoarte de activitate - zilnic;
Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali;
Aduna informatii despre concurenta si clientii lor;
Invata produsele si caracteristicile tehnice;
Prognoza vanzarilor pe trimestrul / anul urmator;

CERINTE

Facultate - de preferat.
Inginer - de preferat;
Experienta minim 1 an - de preferat;
Experienta in vanzare este un avantaj;
Cunostinte PC: Word, Excel;
Carnet de conducere (B) - de preferat;
Aspect profesional - business;

Profilul candidatului ideal:
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala)
Abilitati de a stabili relatii cu oamenii;
Personalitate deschisa, relationeaza usor cu clientii potentiali;
Atitudine de vanzator, orientat spre clienti. Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
Dinamic, energic, disponibil sa calatoreasca;
Fara obligatii personale (studii de continuat, familie solicitanta sau cu probleme, o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte impecabile de la locurile de munca anterioare.

BENEFICII OFERITE

Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs. actuala;
Comision din vanzari;
Carte de munca;
Autoturism de serviciu;
Telefon mobil;