Reprezentant vanzari

K.A.S. Company

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective Principale:
- Realizarea lunara a targetului de vanzare alocat;
- Dezvoltarea cantitativa si calitativa a portofoliului de clienti in zona de activitate;

Activitati:
- Vizite la clienti in scopul prezentarii produselor si serviciilor oferite de companie;
- Creeaza si dezvolta relatii pe termen lung cu clientii;
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali;
- Identifica noi clienti potentiali;
- Isi planifica activitatea de vanzare;
- Participa la sedintele de vanzare saptamanale;
- Face rapoarte de activitate - zilnic;
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali;
- Aduna informatii despre concurenta ;

CERINTE

Profilul candidatului ideal:
- Bune abilitati de comunicare si negociere ;
- Capacitate de planificare, analiza si evaluare a activitatii ;
- Personalitate deschisa - relationeaza usor cu clientii potentiali;
- Atitudine de vanzator, orientat spre clienti si rezultate;
- Identifica usor si intelege nevoile si dorintele clientilor;
- Personalitate puternica, dornic sa invete lucruri noi;
- Orientat spre construirea unei cariere de succes;
- Foarte muncitor, rezistent la stress;
- Are abilitatea de a-si atinge obiectivele;
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii, sa gestioneze si sa rezolve eficient problemele;
- Dinamic, energic, disponibil sa calatoreasca;
- Optimist, psihic excelent;
- Posesor permis de conducere B;

Constituie avantaje:
- Cunoasterea pietei din domeniu;
- Cunostinte despre managementul distributiei;
- Experienta similara minim 1 an;
- Minime cunostinte in domeniul financiar-contabil;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix (carte de munca);
- Comisioane substantiale din vanzari;
- Bonusuri trimestriale si anuale pentru rezultate deosebite;

Firma ce activeaza in domeniul importului si distributiei de materiale de constructii si finisaje, materiale pentru amenajari interioare.