Reprezentant Vanzari

IES IASI ESPRESSO SYSTEM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Activit¿¿i principale:
- administrarea ¿i dezvoltarea portofoliului de clien¿i ¿i de furnizori autohtoni ;
- prezentarea, promovarea ¿i vânzarea produselor în conformitate cu standardele ¿i politicile comerciale ale companiei;
- urm¿rirea realiz¿rii planului de vânz¿ri lunar, trimestrial, anual;
- participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derul¿rii ¿i finaliz¿rii acestora.

Sarcini ¿i îndatoriri specifice:
- stabile¿te ¿i particip¿ la întâlnirile cu clien¿ii ¿i/sau cu furnizorii;
- întocme¿te documenta¿ia premerg¿toare întâlnirilor;redacteaz¿ rapoartele ¿i procesele-verbale dup¿ întâlniri;
- întocme¿te documentele comerciale;
- înregistreaz¿ la zi mi¿c¿rile de stocuri în fi¿ele de magazie ¿i le pred¿ departamentului contabilitate

CERINTE

- experien¿¿ de minim 2 ani într-un post similar din vânz¿ri;
- capacitate foarte bun¿ de comunicare ¿i rela¿ionare cu clien¿ii, aten¿ie distributiv¿, sim¿ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapid¿ de decizie;
- personalitate energic¿, gândire pozitiv¿, amabilitate ¿i eficien¿¿;
- f¿r¿ obliga¿ii personale majore (studii în desf¿¿urare, probleme personale consumatoare psihic, alte activit¿¿i profesionale paralele etc.); - permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Masina de serviciu;
-Telefon
- Salarizare atractiva;
- Bonusuri, procentaj.

SOCIETATE DE DISTRIBUTIE BAUTURI CALDE SI AUTOMATE PENTRU PREPARAREA ACESTORA, MARCA LAVAZZA