Reprezentant Vanzari

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuţii principale:

•Administrarea şi creşterea portofoliului de clienţi
•Menţinerea relaţiei cu clienţii existenţi
•Preluarea şi transmiterea comenzilor către centrul de distribuţie din M-Ciuc
•Monitorizarea creanţelor
•Verifică bonitatea clienţilor şi a potenţialilor clienţi
•Monitorizarea evoluţiei pieţii şi a concurenţei
•Punerea în aplicare a politicilor de vânzare ale companiei
•Incheierea contractelor
•Intocmirea rapoartelor săptămânale
•Completarea şi predarea către persoanei desemnate fişei clientului
•Aplicarea şi respectarea Procedurei de vânzare pe credit

Atribuţii secundare:

•Asigură clienţilor toate actele de însoţire a facturilor (Certificate) prin operatorii de calcul;
•Promovarea imaginii şi serviciile oferite de companie;
•Participă la seminariile şi treningurile organizate;

Atribuţii terţiare:

•Evidenţa şi păstrarea în arhiva societăţii a tuturor documentelor, care se creează în cadrul biroului conform reglementărilor în vigoare;
•Execută orice dispoziţie primită din partea şefului ierarhic superior;
•Gestionarea bazei de date cu furnizori existenti;

Zona de acoperire este: Iasi, Bacau, Suceava si Vaslui.

CERINTE

•Capacitatea de a lucra eficient în echipă, de negociere si de autoperfecţionare şi valorificare a experienţei dobândite
•Abilităţi de înţelegere a nevoilor specifice clienţilor;
•Aptitudine generale de învăţare.
•Abilităţi organizatorice şi de comunicare.
•Dinamism. Flexibilitate. Punctualitate. Asumare a responsabilităţii.
•Permis de conducere cat B.
•Poate să propuna modificarea preţurilor de vânzare a produselor dacă nevoile pieţei cer acest lucru sau în cazul participării la licitaţii publice;
•Poate iniţia orice acţiune de promovare a produselor prin: mass-media, expoziţii, promoţii etc
•Poate să propuna modificarea termenelor de plată pentru clienţii fideli ai societăţii;
•Studii medii sau superioare;

BENEFICII OFERITE

•Pachet de salarizare si bonusare atractiv;
•Masina de serviciu, laptop si telefon;
•Bonus trimestrial, semestrial si anual in cazul targetelor de vanzari si incasari realizate;
•Excursie de 2 persoane in cazul targetelor de vanzari si incasari realizate;

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).