reprezentant vanzari

sc advance vet

Job expirat

RESPONSABILITATI

promovarea de produse farmaceutice de uz veterinar catre medicii specialisti, farmacii veterinare, cabinete veterinare, din zona alocata (unul sau mai multe orase/judete), conform portofoliului de clienti alocat, prin intalniri directe;
- organizarea unor activitati de promovare in domeniul medical;
- sustinerea vanzarilor, indeplinirea obiectivelor de vanzari ale companiei;
- mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii companiei;
- identificarea de noi clienti - intocmirea bazei de date de clienti;
- stabilirea de noi contacte cu potentiali clienti;
- intocmirea periodica a rapoartelor de activitate;
- prezentarea produselor din portofoliu(hrana si accesorii animale companie,medicamente veterinare,aditivi furajeri,produse de igiena si sanatate publica) prin vizite de promovare la magazine petshop,cabinete veterinare,farmacii veterinare,,distribuitori.
- capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu partenerii din zona alocata;
- identifica si exploateaza oportunitati de piata pentru cresterea vanzarilor.

CERINTE

- experienta relevanta in vanzari
- absolvent medicina veterinara
- permis de conducere categoria B fara evenimente
- cunoasterea zonelor : IASI, VASLUI, BACAU, VRANCEA
- domiciliul stabil in zonele arondate

BENEFICII OFERITE

telefon si masina

DESCRIEREA FIRMEI

Companie de distributie medicamente veterinare