Reprezentant tehnic divizia masini unelte

Expert Moldova Trading

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Mentine in permanenta legatura cu distribuitorii oferind informatii asupra ofertelor, stocurilor si termenelor de livrare;
• Cunoaste produsele si caracteristicile tehnice identificand corect cele mai bune solutii pentru client, respectand politica comerciala;
• Efectueaza ocazional deplasari in zona alocata;
• Completeaza si transmite zilnic raportul de activitate;
• Indeplineste planurile lunare, atat cantitativ cat si calitativ.

CERINTE

• Experienta in vanzari de produse tehnice sau disponibilitate pentru adaptarea la acest tip de activitati - cunostintele tehnice necesare pentru prezentarea si recomandarea echipamentelor, in scopul indrumarii potentialilor beneficiari catre solutia optima (unul sau mai multe din domeniile: utilaje pentru prelucrarea lemnului si a metalului, scule electrice, scule de mana, echipamente de mica mecanizare - generatoare, aparate de sudura, motopompe, placi compactoare etc, accesorii) constituie un avantaj;
• Abilitati de negociere si relationare cu clientii;
• Abilitati de organizare si de gestionare a timpului;
• Cunostinte generale despre distributie B2B reprezinta un plus;
• Dorinta de dezvoltare continua, spirit de competitie;
• Cunostinte bune ale pachetului Office;
• Permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix + bonusuri in functie de performante
• Logistica necesara desfasurarii activitatii de vanzare

Inca de la inceputul anilor `90 Expert Moldova Trading s-a impus pe piata din Romania, oferind clientilor sai unelte si scule, utilaje si echipamente profesionale moderne, proiectate si fabricate dupa cele mai inalte standarde ale calitatii.
Intelegand nevoia utilizarii echipamentelor profesionale de catre cei care vor sa exceleze in domeniul lor de activitate, am devenit astfel importator si distribuitor autorizat al unor produse de marca cunoscute si apreciate in peste 20 de tari, dezvoltand in timp parteneriate cu distribuitori dn toata Romania.

Aceasta dezvoltare a fost posibila atat datorita calitatii produselor, cat si activitatii de consultanta tehnica si de service realizate de echipa EMT
Asteptam cv-ul tau daca vrei sa faci parte din echipa noastra!