REPREZENTANT TEHNIC - COMERCIAL UTILAJE - IASI

ADECCO RESURSE UMANE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Gestioneaza portofoliul de clienti deja existent;
- Mareste baza de clienti a firmei si volumul vanzarilor prin atragerea de noi clienti;
- Intocmeste si emite catre potentialii beneficiari oferta tehnica si comerciala pentru categoria de produse de care este responsabil (mica mecanizare, mare mecanizare);
- Reprezinta firma la licitatiile indicate de conducere;
- Analizeaza piata si monitorizeaza concurenta;
- Intocmeste si transmite la termen rapoartele de activitate solicitate de catre companie;

CERINTE

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie care activeaza in domeniul distributiei de utilaje:

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in vanzarile in domeniu (produse de mica mecanizare / mare mecanizare) sau intr-un domeniu tehnic/industrial;
- Experienta in vanzari business to business minim 2 ani;
- Disponibilitatea si dorinta de a calatori;
- Permis de conducere (categ): B;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Bun organizator;
- Orientat spre vanzare;
- Proactiv.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru dinamic si placut.

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

IASI: Cladirea de birouri Granit, et. 7
Bld. Socola 206A - 208, Iasi
Tel: 0232/206 120; 0332/411 805
Fax: 0232/206 110;
E-mail: iasi@adecco.ro

Sedii din tara: Arad, Bucuresti, Cluj, Iasi, Oradea, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Timisoara.