QA - Testing

EASEWEB ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Analiza specificatiilor, crearea planurilor de testare
- Redactarea documentatiei interne
- Trimiterea de feedback-uri si raspunsuri la intrebari clientului
- Conceperea planurilor de testare pentru un produs software
- Efectuarea propriu-zisa a testarii conform planului de test
- Raportarea problemelor intalnite si urmarirea rezolvarii lor
- Deployment la client
- Redactarea instructiunilor de instalare

CERINTE

- Bune abilitati de comunicare si exprimare
- Rabdare si meticulozitate, atentie si spirit de observatie
- Abilitati de analiza si sinteza
- Performante bune la lucrul sub presiune pt. respectarea deadline-urilor, rezistenta la solicitari
- Inteligenta (flexibilitate in gandire, logica, usurinta in invatare)
- Adaptabilitate la diferite aplicatii si medii de programare
- Sociabilitate (cooperare, adaptabilitate la lucrul in echipa)
- Responsabilitate si seriozitate
- Perseverenta si implicare
- Bune abilitati de relationare
- Creativitate
- Rapiditatea reactiilor (promptitudine in intelegerea informatiilor, rezolvarea situatiilor problematice aparute)
- Abilitati organizatorice
- Cunostinte de SQL (MS SQL server)
- Experienta in dezvoltarea de proiecte software
- Limba engleza - cel putin nivel mediu

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru performant;
- Proiecte interesante;
- Bonuri de masa;

Easeweb, a Microsoft Certified Partner, is a medium size US-based software development company with offshore developers in Eastern Europe - specializing in mission-critical application development and IT services.