Project manager

Vektor Technology

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul postului de Project Manager este responsabilul din punct de vedere tehnico ¿economic al proiectului. Este esential pentru candidatul la functia de Project Manager sa inteleaga perfect si sa gestioneze eficient aspectele/situatiile financiare ale unui proiect.

PRINCIPALELE ATRIBUTII:
- intreprinde toate demersurile pentru obtinerea autorizatiei de constructie pentru proiectele din zona alocata
- face propuneri cu privire la bugetele necesare fiecarui proiect si le supune spre aprobare directorului ethnic
-Intocmeste graficul de executie a lucrarilor si urmareste respectarea lui pe parcursul executiei
-Coordoneaza actiunile membrilor echipei de proiect si supervizeaza activitatea persoanelor aflate in subordine;
- participa, impreuna cu directorul tehnic, la licitatiile pentru alegerea furnizorilor si antreprenorilor
- ofera suport tehnic in finalizarea proiectelor si solicita suport din partea celorlalte departamente (juridic, financiar, dezvoltare) pentru asigurarea riscurilor si optimizarea costurilor
- impreuna cu directorul tehnic stabileste planning-urile pentru fiecare proiect (resurse, activitati, faze ale proiectului, termene, costuri)
- raspunde de monitorizarea tuturor activitatilor derulate in cadrul proiectelor si de respectarea termenelor.
- coordoneaza si urmareste executarea proiectelor
- ia masuri pentru finalizarea cu succes a proiectelor, in termenele stabilite
- pregateste necesarul de achizitii pentru fiecare proiect si il supune spre aprobare directorului tehnic.

CERINTE

- studii de specialitate;
- foarte bune abilitati de planificare si organizare;
- foarte bune abilitati de negociere si comunicare;
- persoana orientata spre atingerea obiectivelor;
- experienta in conducerea unui proiect;
- cunostinte de MS Office, DOCLIB si AUTOCAD;
- disponibilitate pentru deplasari frecvente in tara;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Mediu de lucru modern , echipa de lucru tanara, dinamica, determinata, in dezvoltare;
- Posibilitati de avansare profesionala.

Vektor Technology este o companie de proiectare cu capital româno-francez ce opereaza pe piata de profil din 2006, oferind urmatoarele servicii: Servicii complete de proiectare, Obtinerea avizelor, Amenajari interioare si exterioare, Consultanta în constructii, Servicii de implementare de solutii tehnice noi.
Vektor Technology dispune de o echipa tânara de specialisti experimentati din domeniile constructiei, arhitecturii, juridic si imobiliar.