PROGRAMATOR WEB / PHP

Sologics International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoana selectata va fi responsabila cu:
- Analiza, proiectarea si dezvoltarea de aplicatii web
- Implicare pe parcursul intregului ciclu de viata al produsului software;
- Investigarea erorilor tehnice / functionale si generarea de solutii adecvate;
- Mentenanta si administrarea siteurilor web;
- Documentarea codului scris;
- Participarea in echipa tehnica ce va lua decizii arhitecturale asupra solutiei.

CERINTE

- Cunostinte foarte bune PHP, MySQL, HTML, XHTML, CSS, JavaScript
- Lucrul cu Framework-uri: Joomla, typo3, phpBB, OSCommerce si asemanatoare
- Cunostinte solide de limba engleza
- Organizat, punctual, spirit de echipa
- Motivatie catre autoperfectionare

Constituie avantaj :
- Experienta in dezvoltarea de aplicatii Web (site-uri corporate, magazine virtuale)
- Cunoasterea de metodologii de dezvoltare software.
- Cunoasterea limbii germane
- Buna stapanire a conceptelor object oriented si relational;

BENEFICII OFERITE

Salarizare foarte atractiva!
Posibilitate de dezvoltare personala si profesionala;
Mediu de lucru relaxat.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie germano-romana de dezvoltare aplicatii web