Programator ABAP

S.C. The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvolta, implementeaza, testeaza, corecteaza si intretine aplicatii ABAP
- Efectueaza analiza de sistem si interviuri pentru crearea rapoartelor pe care le optimizeaza si actualizeaza
- Participa la integrarea tehnica a componentelor software
- Acorda asistenta utilizatorilor
- Participa la planificarea si evaluarea proiectului din punct de vedere tehnic
- Conduce procesul astfel incat sa identifice, sa analizeze si sa limiteze diferitele riscuri operationale ce au legatura cu proiectul
- Sustine cursuri de training pentru viitorii programatori ai clientului;

CERINTE

Cunostinte OOP, algoritmi, structuri de date
Cunostinte SQL
Constituie avantaj: cunostinte de instalare si configurare Oracle, cunoasterea sistemului SAP, cunostinte programare ABAP.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Bonuri de masa
Asigurare de viata cu acumulare
Activitati de recreere platite de companie(ex: sala fitness, inot etc.)
Bonusuri financiare in functie de implicare si rezultatele obtinute
Conditii de lucru excelente intr-o echipa tanara si dinamica
Training si oportunitati de dezvoltare profesionala
Evaluarea periodica a performantelor care permite avansarea ierarhica si financiara

The Red Point este o companie specializata in solutii software pentru afaceri, servicii de consultanta in implementarea sistemelor informatice, asistenta post-implementare, sesiuni de training si servicii outsourcing.
Domenii de expertiza :
- Sisteme integrate Enterprise Resource Planning (ERP)
- Document and Information Flow Management
- Supply Chain Management
- Enterprise Portal
- University Management

Incepand cu luna august a acestui an, The Red Point este SAP Gold Partner.
Obtinerea acestui statut demonstreaza indeplinirea cu succes a conditiilor riguroase in ceea ce priveste gradul de satisfactie al clientilor, certificarile obtinute de catre echipa de consultanti, specialisti in marketing si vanzari, precum si in realizarea activitatilor in colaborare cu SAP Romania.

Fiind o companie dinamica, avem mereu nevoie alaturi de noi de persoane inteligente si motivate, dornice de afirmare si dezvoltare profesionala. Climatul in cadrul companiei este unul motivant si orientat pe lucrul in echipa. Task-urile sunt in aceeasi masura interesante si provocatoare.