Pre-Sales Consultant

Quartz Matrix SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura suport echipei de vanzari privind ofertele de produse/servicii/solutii catre clienti
- Participa la intalnirile echipei de vanzari cu clientii, pentru a identifica necesitatile beneficiarilor, daca este necesar
- Sustine prezentari la clienti si raspunde la cererile de clarificari ale acestora
- Intocmeste oferte
- Monitorizeaza stadiul ofertelor la clienti
- Asigura comunicarea cu furnizorii si producatorii
- Intocmeste rapoarte periodice

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Minim 1 an experienta in domeniul IT
- Cunostinte tehnice despre servere, storage, backup/recovery, networking, hardware, software (Microsoft).
- Certificarile tehnice si/sau de vanzari IT constituie un avantaj
- Abilitati de comunicare, prezentare si conversatie
- Capacitate de invatare si studiu individual
- Capacitatea de a lucra individual cat si in echipa

BENEFICII OFERITE

Training specializat
Acces la cele mai actuale tehnologii si servicii
Pachet salarial motivant
Bonusuri

QUARTZ MATRIX, companie romana cu capital integral privat, cu peste 15 ani de experienta in domeniul tehnologiei informatiei, automatizarilor industriale si electronicii profesionale
Detalii la www.quartzmatrix.ro