Trenkwalder, cauta pentru clientul sau, unul dintre liderii pietei romanesti ai materialelor pentru zidarie, acoperisuri si finisaje, un Order Processor pentru orasul Iasi.

TRENKWALDER

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica nevoile speciale ale clientilor (interni si externi) si cauta in continuu cai pentru cresterea satisfactiei acestuia;
· Preia si proceseaza comenzile primite de la clienti prin diverse canale (e-mail, fax, telefon) sau de la Reprezentantii de Vanzari, le introduce in ERP;
· Asigura trasabilitatea comenzilor;
· Analizeaza si aplica conditiile comerciale conform contractelor agreate;
· Analizeaza stocurile;
· Analizeaza fisele de partener pentru a fi luata decizia de livrare propriu-zisa;
· Gestioneaza instrumentele de plata, completarea conform scadentelor si introducerea lor in ERP pentru a fi depuse la banca spre decontare;
· Intocmeste facturile fiscale pe baza avizelor de livrare, si le transmite catre clienti;
· Transmite rapoarte specifice serviciului de vanzari;
· Gestionarea sesizarilor/reclamatiilor;
· Mentine comunicarea cu clientii privind oferta de produse comercializate.

CERINTE

Studii superioare economice absolvite;
· Cunostinte operare calculator, MS Office (Excel, Word); cunoasterea unui soft de gestiune contabila constituie avantaj;
· Gandire orientata catre client si standarde de calitate;
· Experienta in domeniul relatii clienti (constituie avantaj)
· Persoana organizata si meticuloasa;
· Cunoaºterea limbii engleze reprezinta un avantaj;
· Experienta intr-un post similar (constituie avantaj)
· Disponibilitate la program in 3 schimburi

Trenkwalder este o companie specializata in servicii de resurse umane. Serviciile noastre: recrutare, angajare temporara, cercetari de piata, salarizare si administrare de personal,training, teambuilding.

Trenkwalder este una dintre cele mai mari companii de recrutare, selecţie şi plasare de personal din România, având 9 filiale în Sibiu, Bucureşti, Piteşti, Oradea, Timişoara, Cluj, Iaşi, Arad, Braşov cu 99 de consultanţi şi venituri consolidate de 22 de milioane de euro în 2011 (Trenkwalder şi Trenkwalder Services). Trenkwalder este membră a Asociaţiei Române a Agenţilor de Muncă Temporară (ARAMT).