Operator Grafician Cutter Plotter si Printer

SHATTER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea Locului de munca:
Activitatea este una mixta, presupune atat munca la calculator cat si lucru cu diverse echipamente si aparate: printere, prese termice, cutter-plotter,
Atributii:
- pregătirea pentru tipar diverse fișiere in CorelDraw
- verificarea fișierelor și de execuție grafica pe diferite echipamente digitale: plotter, cutter-plotter, printere de mari dimensiuni
- pregatire pentru tipar (printuri de mici și de mari dimensiuni),
- operare pe echipamente de imprimare și de tăiere
- receptionarea cantitativ si calitativ a materiilor prime cu care lucreaza direct
- preluare si gestionare comenzile de la clienti
- urmareste si supravegheaza executia comenzilor de pe flux.

CERINTE

Candidatul ideal:
Studii medii
Atent la detalii, ordonat, spirit de lucru in echipa, comunicativ, punctual, cu un minim de experienta in grafic design.
Cunostinte programe vectoriale, raster (CorelDraw, Illustrator, Photopaint, Photoshop) reprezinta un avantaj, dar nu sunt neaparat necesare
Experienta in domeniul constituie un avantaj, dar, deasemenea, nu este neaparat necesara
Angajam si persoane fara experienta dornice sa invete si sa activeze in acest domeniu.

BENEFICII OFERITE

bonuri de masa
bonus performanta

SHATTER SRL activeaza din 1996, avand ca obiect de activitate imprimeria pe materiale textile, productia de etichete textile imprimate (etichete de compozitie, cu instructiuni de spalare, etc), broderie, tampografie, gravura, tipar digital.