Operator Call Center

S.C. ABC INTERNET CONECTION S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce urmeaza sa faci
• Sa contactezi telefonic potentialii clienti, pentru a promova serviciile oferite de firma;
• Sa informezi cu acuratete potentialii clienti cu privire la serviciile oferite de firma;
• Sa consiliezi potentialii clienti pentru alegerea celor mai potrivite solutii pentru acestia;
• Sa completezi zilnic baze de date referitoare la concluziile discutiilor cu potentialii clienti;
• Sa raportezi zilnic activitatea de informare si promovare a serviciilor firmei catre superiorul direct;
• Sa te implici in executarea strategiilor de marketing ale firmei.

CERINTE

Te asteptam in echipa noastra daca:
• Ai studii medii sau superioare;
• Ai experienta de minim 1 an pe un post similar (departamentul relatii cu clientii);
• Ai bune cunostinte de operare PC ( Microsoft Office, Internet);
• Ai experienta in relatiile cu clientii prin telefon;
• Ai foarte bune abilitati de comunicare si relationare prin telefon;
• Esti creativ(a) si ai abilitati de a solutiona rapid situatiile dificile;
• Esti orientat(a) catre client si gasesti usor solutii pentru rezolvarea situatiilor intalnite;
• Esti organizat(a) si ai mare putere de concentrare;
• Ai un avantaj daca ai experienta in domeniul vanzarilor si cursuri efectuate in domeniul customer care.

BENEFICII OFERITE

Ce iti oferim

• Training profesional specializat;
• Salariu fix + bonus de performanta;
• Oportunitatea de a-ti desfasura activitatea intr-un mediu de lucru placut alaturi de un colectiv tanar;
• Atmosfera de lucru prietenoasa, impreuna cu o echipa ambitioasa si pozitiva.

DESCRIEREA FIRMEI

Call Center