Ofiter Bancar Corporatii - Sucursala Iasi

BANCA ROMANEASCA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Promoveaza produsele bancii catre clientii corporate
Prospecteaza piata si identifica potentiali clienti
Administreaza eficient relatia cu clientul pentru promovarea ofertei de produse si servicii ale bancii si identifica noi oportunitati de cross-selling;
Colecteaza si pregateste documentatia aferenta acordarii creditelor destinate persoanelor juridice;
Urmareste aprobarea si utilizarea creditelor

CERINTE

Studii superioare economice (diploma de licenta);
Minim 2 ani experienta bancara, din care minim 1 an ani experienta credite corporate (marketing si analiza credite corporate);
Cunostinte avansate de analiza financiara;
Limba engleza (inclusiv terminologie financiar-bancara);
Abilitati operare PC (Word, Excel);
Abilitati excelente de comunicare si relationare;
Initiativa, abilitati de vanzare si organizare capacitate de analiza si sinteza

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Training intensiv

Banca Romaneasca este parte a Grupului National Bank of Greece (NBG), grup ce detine o pozitie dominanta pe piata serviciilor financiare din Europa de Sud Est, avand un portofoliu de 10 milioane de clienti.
In decembrie 2003, NBG a achizitionat pachetul majoritar la Banca Romaneasca, detinand in prezent 87,14% din capitalul social al acesteia.
In ultimul an, Banca Romaneasca si-a consolidat pozitia pe piata romaneasca marindu-si semnificativ cota de piata pe segmentul clienti persoane fizice.