Manager Regional

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Propune si aproba impreuna cu Directorul departamentului bugetul operational anual al regiunii de care este responsabil, monitorizeaza respectivul buget si intervine corespunzator atunci cand apar variatii pentru a asigura buna functionare a regiunii
• Dezvolta o retea corespunzatoare de magazine in cadrul zonei coordonate pentru a promova si vinde eficient produse si servicii de calitate care sa raspunda asteptarilor clientilor
• Implementeaza si intretine politici, obiective si planuri pe termen scurt si lung; implementeaza proiecte si programe la nivel regional actionand proactiv si anticipand tendintele si evolutiile pietei regionale
• Coordoneaza activitatea si resursele din subordine pentru a atinge targeturile de vanzari si profit la nivelul regiunii
• Gestioneaza resursele umane din subordinea sa pentru a actiona eficient si operativ (recrutare,training, evaluare, motivare)
• Se asigura ca toti consilierii si coordonatorii din echipa sa, prezinta proactiv, vand serviciile UPC si ofera suport in testarea produselor tuturor clientilor potentiali si existenti
• Se asigura ca prin intermediul magazinelor sunt transmise corect si cu profesionalism informatiile adecvate privind campaniile promotionale si deciziile companiei (schimbari in grila de programe, tarife, etc)
• Raspunde la nivelul magazinelor supervizate de corectitudinea inregistrarii, intocmirii si arhivarii de catre consilieri si coordonatori a tuturor documentelor legate de plati si incasari, inclusiv a numerarului incasat

CERINTE

• Studii superioare
• Experienţă de minim 2 ani în domeniul relaţiilor cu clienţii
• Experienta relevanta in formarea, organizarea si coordonarea unei echipe
• Managementul resurselor umane, leadership
• Cunoasterea limbii engleze, nivel avansat
• Cunostinte foarte bune operare pe calculator
• Abilităţi de organizare si conducere
• Abilitati foarte bune de comunicare; flexibilitate, gândire pozitivă, prezenta placuta,deschisa
• Bună organizare, precizie
• Integritate şi dedicare; deschidere şi onestitate
• Cunostinte bune de gestionare a situatiilor conflictuale

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.