Manager Magazine

AGROPAN IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Este responsabil pentru un anumit teritoriu, functie de impartirea geografica sau pe retele din Companie
2. Are in subordine o echipa de vanzari & merchandising.
3. Se subordoneaza, dupa caz : Director Vanzari:Director Executiv
4. Raspunde de obiectivele de vanzari si incasari ale Companiei, in teritoriul sau
5. Necociaza conditiile comerciale pentru retele noi sau prelungirea contractelor pentru cele cu care se lucreaza deja.
6. Urmareste respectarea conditiilor comerciale cu clientii, agreate conform contractelor in derulare
7. Propune, aproba, confirma planning-ul promo ( calendarul promotional ) cu clientii si urmareste realizarea acestuia.
8. Intretine relatia cu clientii asigurand un climat de incredere si parteneriat
9. Efectueaza si interpreteaza calculele de performanta in vanzari, dupa propriile criterii si ia masurile cele mai potrivite
10. Construieste si mentine o atmosfera de lucru optima, pozitiva in propria echipa pentru a imbunatati performantele acesteia
11. Dezvolta un sistem competitiv si motivant de recompensare pentru propria echipa
12. Propune si urmareste executia standardului de mercantizare pentru fiecare client
13. Coordoneza actiunile ( campaniile ) promotionale in-store

CERINTE

1. Studii medii/ superioare
2. Experienta relevanta in domeniul vanzarilor,
3. Abilitatea de a dezvolta portofoliul de clienti cheie
4. Orientat spre realizarea obiectivelor, cu bune abilitati de organizare si planificare
5. Competente de utilizare a programelor MS Office de nivel avansat,
6. Disponibilitate la deplasari - permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial : fix + bonus din vanzari
Beneficii motivante
Mediu de lucru dinamic
Posibilitatea dezvoltarii unei cariere
Tichete de masa
Telefon

SC AGROPAN IMPEX SRL companie romaneasca,lider local al industriei de panificatie.
SC AGROPAN IMPEX SRL incurajeaza initiativa personala, oferind oportunitati deosebite de invatare si crestere, intr-un mediu ce recompenseaza performanta individuala.