Manager infrastructura IT

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

In calitate de Manager infrastructura IT vei avea urmatoarele responsabilitati:

Garantarea fiabilitatii infrastructurii informatice ;
Garantarea accesului si functionarii aplicatiilor si bazelor de date ;
Asigurarea calitatii serviciului Help Desk ;
Planificarea si verificarea controalelor periodice pentru a garanta disponibilitatea si securitatea sistemului informatic;
Gestionarea achizitiilor si stocurilor de materiale informatice;
Definirea si aplicarea normelor si procedurilor departamentului;
Participarea la proiectele companiei si transformarea lor in proiecte tehnice daca va fi cazul;
Coordonarea unei echipe tehnice si recrutarea noilor membri;

CERINTE

Suntem in cautarea unui profil senior, cu un background tehnico-functional in infrastructura IT, puternic orientat catre client si identificarea nevoilor acestuia.

Pentru reusita in aceasta misiune, vei avea nevoie de:

1. Bune cunostinte lingvistice (franceza si engleza la un nivel minim B2 iti vor fi indispensabile);
2. Experienta in management (gestionarea echipelor mixte/tehnice);
3. Experienta tehnico-functionala in infrastructura IT

BENEFICII OFERITE

Dezvoltarea unui proiect informatic intr-un mediu international;
Pachet salarial avantajos;
Traininguri in strainatate.

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.
Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.
Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !