Manager Departament Dezvoltare & Implementare Software

The Red Point S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-supervizeaza profitabilitatea proiectelor de dezvoltare si implementare derulate in departament;
-realizeaza, supravegheaza si executa bugetul departamentului;
-se asigura ca sunt respectate toate etapele managementului de proiect si supervizeaza activitatea managerilor de proiect;
-se asigura ca echipele din subordine sunt dimensionate corect;
-raspunde de calitatea dezvoltarilor software facute in Departament;
-raspunde de calitatea implementarilor facute la clienti de catre personalul din Departament;
-supervizeaza redactarea planurilor de proiect, impreuna cu specialistii in v¿¿nzari, managerii de proiect si Directorul Tehnic;
-planifica resursele umane, financiare si materiale ale departamentului, in vederea unei profitabilitati maxime a proiectelor;
-se asigura, impreuna cu managerul de training, de dezvoltarea resursei umane din departament;
-raporteaza Directorului Tehnic pe baza indicatorilor de performanta fixati;
-realizeaza, impreuna cu Managerul de Resurse Umane, planul de insentivare a oamenilor din subordine; imparte incentives-urile in directia unei maxime motivari a angajatilor;
-coordoneaza realizarea de oferte tehnice pentru zona de ofertare;
-face angajari, negocieri salariale etc;
-ia decizii de extindere a produsului: module noi, integrari cu alte sisteme. etc.

CERINTE

-Minim 3 ani experienta in management de proiect IT;
-Experienta in conducerea de echipe compuse din minim 10 oameni;
-Coordonarea de proiecte la nivel national constituie un avantaj;
-Certificatul de Management de Proiect constituie un avantaj;
-Studii superioare intr-unul din urmatoarele domenii: informatica, economie, automatica & calculatoare;
-Experienta in functii cu responsabilitate financiara si managementul bugetelor;
-Atitudine orientata spre client;
-Focus pe rezultat;

BENEFICII OFERITE

-Mediu de lucru in conditii occidentale in cadrul unei echipe tinere si dinamice
-Trainiguri si oportunitati de dezvoltare personala
-Evaluare periodica a performantelor
-Bonusuri financiare bazate pe performanta

DESCRIEREA FIRMEI

www.theredpoint.ro