manager de proiect / consultant fonduri europene

Pro Ami`s Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Absolvent(a) studii superioare economice;
- Cunoştinţe şi experienţă relevante în managementul proiectelor
- Experienţe de lucru în echipe complexe
- Abilităţi de lucru cu documentaţiile specifice domeniului
- Abilităţi conceptuale în realizarea de materiale scrise
- Capacitate de abstractizare şi organizare a situaţiilor reale
- Abilităţi de lucru cu computerul (Word, Excel, Power Point)
- Orientare spre rezultate şi flexibilitate
- Cunoasterea principalelor linii de finantare europene;
- Experienta in redactarea aplicatiilor pentru fonduri europene;
- Cunostintele de limba engleza la nivel avansat constituie avantaj;
- Capacitatea de a dezvolta relatii, empatie;
- Capacitatea de a-si pastra calmul in situatii tensionate;
- Schimbarea sa-l stimuleze si sa fie capabil de metode noi de abordare a activitatii;
- 3 ani experienta in managementul proiectelor cu finantare europene sau din fonduri publice (reprezinta un avantaj)
- Experienţa în activităţi de coordonare a echipelor de lucru, experienţă în monitorizarea activităţilor şi sarcinilor alocate echipelor de lucru
- Persona organizata, dinamica, si rezistenta la stres.
- Bun coordonator si o buna capacitate de comunicare
- Persona responsabila
- Permis categoria B

CERINTE

- Coordonare echipe de proiect
- Redactarea proiectelor de finanţare
- Menţinerea şi dezvoltarea relaţiilor cu clienţii pe perioada implementării proiectelor
- Identificarea oportunităţilor de finanţare
- Ofera consultata pentru realizarea de proiecte finantabile din diverse programe de finantare;
- Analizeaza incadrarea aplicatiei in linia de finantare optima;
- Elaboreaza cereri de finantare, bugete, analize cost-beneficiu si alte anexe prevazute in Ghidurile Solicitantului;
- Participa la intalnirile de evaluare;
- Raspunde la solicitarile de completare a documentatiei.
- Monitorizarea implementarii proiectelor
- Raportari periodice fata de managerii generali referitoare la stadiul implementarii proiectului
- Raportarea finala si evaluarea modului de indeplinire a obiectivelor propuse
- Planificarea proiectelor prin corelarea necesitatilor investitionale ale clientilor nostri cu cerintele programelor de finantare pentru a identifica cel mai potrivit program de finantare pentru fiecare client
- Prezentarea conditiilor ce trebuiesc indeplinite de catre clientii nostri pentru a putea accesa programele de finantare respective
- Pregatirea si prezentarea proiectul investitional catre autoritatile finantatoare pentru a fi aprobat si finantat
- Asigurarea legaturii dintre clientii nostri si autoritatile finantatoare pe de o parte si intre clienti si celelalte parti implicate in implementarea proiectului (autoritati locale, furnizori)
- Monitorizarea modului de indeplinire a obligatiilor asumate de catre clientii nostri prin contractele de finantare
- Pregatirea si derularea procedurilor de achizitii pentru implementarea proiectului investitionalasistarea clientilor nostri la negocierea contractelor cu furnizorii implicati in implementarea proiectului investitional
- Prezentarea procedurilor de achizitii derulate de catre clienti catre autoritatile finantatoare pentru a fi verificate si aprobate
- Monitorizarea contractelor dintre clientii nostri si furnizorii acestora implicati in proiectul investitional
- Pregatirea cererilor de plata si prezentarea lor catre autoritatile finantatoare pentru a fi aprobate si decontate

BENEFICII OFERITE

Salariul motivant,
Masina de serviciu,
Telefon mobil,
Laptop

DESCRIEREA FIRMEI

consultanta fonduri europene