MANAGER DE PRODUS

BETAROM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Creeaza si adapteaza game de produse in functie de cerintele companiei
- Elaboreaza in mod regulat cereri de oferta, analizeaza cotatiile primite, selecteaza cele mai bune oferte
- Analizeaza si selecteaza furnizori, negocieaza preturile de cumparare ; negociaza cu acestia conditiile comerciale
- Raspunde de actualizarea, verificarea si intretinerea datelor specifice din baza de date
- Ia masurile necesare in scopul inceperii, mentinerii si incheierii relatiilor comerciale cu furnizorii
- Este la curent cu tendintele pietei si le aplica in munca de zi cu zi
- Comunica cu consilierii de vanzari in scopul asigurarii produselor solicitate
- Lucreaza impreuna cu consilierii de vanzari pentru a transpune cerintele clientilor in oferte, descrieri si specificatii detaliate de produs
- Dezvolta si monitorizeaza idei de produse, le transpune in propuneri de valoare pentru clienti
- Rapoteaza saptamanal, lunar, trimestrial si anual activitati si produse

CERINTE

- Persoana proactiva
- Orientare spre client si profit
- Experienta intr-un post similar constituie un avantaj
- Cunostinte de limba engleza (minim nivel mediu)
- Abilitati de comunicare si prezentare
- Spirit de echipa
- Abilitati avansate de operare pe calculator (Microsoft Office)
- Capacitate de analiza si sinteza
-Organizare
- Lucrul cu baze de date

BENEFICII OFERITE

• Mediu de lucru agreabil, intr-o companie renumita pe piata de profil
• Posibilitati de dezvoltare a carierei
• Conditii de munca motivante

USI365 este lider pe piata din Romania in comercializarea unei game complete de usi.