Director Vanzari - Iasi

TRENKWALDER S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie nationala cu sediul in Iasi care activeaza in domeniul productiei si comercializarii de piese auto.
Recrutam pentru postul de Key Account Manager – Departamentul de Vanzari

- Elaboreaza strategia anuala de dezvoltare a departamentului vanzari/management post-vanzare si pregateste bugetul operational al departamentului;
- Elaboreaza planul de afaceri al activitatii pe care o coordoneaza si se implica în realizarea si respectarea bugetului aferent;
- Analizeaza si controleaza cheltuielile departamentului conform cerintelor bugetului;
- Stabileste obiective de grup si individuale pentru angajatii din subordonare, precum si resursele necesare si mijloacele principale pentru realizarea lor;
- Participa activ la luarea si implementarea deciziilor de management la nivel national pentru departamentul vanzari;
- Organizeaza, urmareste si verifica implementarea planurilor strategice de vanzari pentru a atinge obiectivele cheie ale firmei;
- Face previziuni privind vanzarile si stabileste criterii de performanta
- Coordoneaza desfasurarea de studii privind cota de piata a companiei si propune noi cai de crestere a acesteia;
- Pregateste rapoarte periodice de vanzari
- Coordoneaza si controleaza activitatea subordonatilor; organizeaza periodic intalniri si sedinte de pregatire, furnizand training de specialitate subordonatilor;

CERINTE

-studii superioare in domeniul tehnic
-studii postuniversitare (MBA reprezinta un avantaj)
-experienta manageriala minim 5 ani;
-cunostinte excelente atat a strategiilor in vanzari/management post vanzari, cat si in managementul echipelor de vanzari;
-excelente abilitati de comunicare si negociere;
-gandire strategica;
-orientare spre rezultate cuantificabile financiar;
-organizare, dinamism, implicare;
-cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
-cunostinte de operare PC – Pachetul Microsoft Office la nivel avansat;

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic, stimulativ;
- Pachet salarial motivant, in acord cu performanta.

Trenkwalder este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.