IT Manager - Iasi

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Producator consacrat in piata din Romania, din industria alimentara, firma straina, cu o extinsa prezenta internationala, cauta in vederea angajarii urmatoarea pozitie, localizata in Iasi;

IT Manager

Descrierea responsabilitatilor principale:
- gestioneaza intreaga activitate de planificare, dezvoltare si operare a sistemului informatic si de telecomunicatii din firma;
- dezvolta si implementeaza programe pentru cresterea eficientei sistemelor instalate si pentru asigurarea eficientei utilizarii optime a sistemului informatic din firma;
- monitorizeaza performanta si standardele IT la toate nivelurile, inclusiv standardele privind echipamentele hardware si aplicatiile software,
- urmareste implementarea si aplicarea procedurilor IT din companie, raspunde pentru buna functionare a infrastructurii IT;
- asigura securitatea informatiei, controlul riscurilor specifice si conformitatea cu reglementarile legale si politicile firmei;
- achizitioneaza si coordoneaza instalarea echipamentelor si sistemelor informatice si de telecomunicatii din firma si ofera suport pentru intretinerea si utilizarea optima a acestora;
- se informeaza in permanenta asupra noilor tehnologii si evalueaza oportunitatea aplicarii lor in cadrul companiei;
- gestioneaza relatia cu furnizorii de servicii si produse IT&C pentru asigurarea necesitatilor specifice companiei;
- asigura continuu suport angajatilor pentru utilizarea eficienta a aplicatiile specifice;

CERINTE

Cerinte:
- studii superioare de specialitate in domeniul IT;
- minim 5 ani experienta dovedita in domeniul IT;
- cunoasterea excelenta a tehnologiilor IT (servere, sisteme de operare, de comunicatii, LAN si WAN, baze de date), arhitecturi (server - client, web, portaluri, sisteme centralizate sau distribuite);
- constituie avantaj: experienta in implementarea si/sau elaborarea de solutii software pentru afaceri: Warehouse Management System, Business Intelligence Systems, ERP, management de documente si fluxul de lucru, Portal, etc;
- constituie avantaj: experienta administrare si programare baze de date (MS SQL Server);
- constituie avantaj detinerea de certificari din domeniul IT;
- permis de conducere
- limba engleza - nivel mediu

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- salariu competitiv;
- bonusuri anuale de performanta;
- un atactiv pachet de beneficii;
- laptop + telefon mobil;
- mediu si conditii de lucru de top;