Internship - Junior consultant fonduri europene

SC CREATIV CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul presupune un internship de 3 luni pentru realizarea activităţilor suport specifice obţinerii finanţărilor nerambursabile, implementãrii şi managementul proiectelor finanţate prin Fonduri Structurale.

Atribuţii si responsabilităţi:

• Dezvoltarea abilitãţilor specifice pentru obţinerea de finanţãri nerambursabile prin participarea la activitãţi precum: realizare plan de afaceri, cereri de finanţare, declaraţii, anexe, verificare documente, multiplicarea şi aranjarea dosarelor.

• Dezvoltarea abilitãţilor în implementarea proiectelor prin participarea activã la activitãţile specifice precum: achiziţii, cererii de rambursare, rapoarte, acte adiţionale, notificãri.

• Cunoaşterea pieţei fondurilor europene: programe de finanţare, strategii europene, documentaţii de finanţare, clienţi potenţiali.

CERINTE

• Absolvent sau în an terminal de studii superioare economice.
• Cunoştinţe de operare PC – MS Office (Word si Excel).
• Bune cunoştinţe de limba engleză - scris, citit,vorbit.
• Carnet de conducere categoria B - constituie un avantaj.

Abilităţi şi aptitudini necesare:
• Bune abilităţi de comunicare, capabil să se integreze într-o echipă tânără, persoană dinamică, ambiţioasă, atitudine pozitivă.
• Capacitate şi dorinţă de învăţare şi perfecţionare.
• Seriozitate, orientarea spre rezultate şi dorinţa de perfecţionare în domeniul consultanţei finanţãrilor nerabursabile.
• Persoană organizată şi cu simţ al răspunderii pentru ceea ce face.
• Proactivitate în relaţia cu clienţii şi colegii şi cu capacitatea de a gestiona cu calmitate problemele apărute neaşteptat pe timp de criză.
• Atenţie la detalii.

BENEFICII OFERITE

• Posibilitate de angajare.
• Oportunitate de dezvoltare în domeniul consultanţei fondurilor europene.
• Lucrul într-un mediu dinamic şi competitiv.

CREATIV CONSULT ofera clienţilor sai o gamă variată şi completă de servicii suport si consultanţă pentru management în următoarele domenii: contabilitate, finanţe, gestiunea si administrarea dosarelor de personal, salarizare, resurse umane, accesarea de fonduri nerambursabile, crearea şi dezvoltarea afacerilor.

CREATIV CONSULT SRL este membră a prestigioaselor organizaţii profesionale Corpul Experţilor Contabili şi Contabililor Autorizaţi din România şi Centrul de Idei şi Soluţii Financiare. Acest statut împreuna cu experienţa şi pregătirea angajaţilor noştri precum şi a portofoliului de clienţi cu care ne mândrim, confera garantia calităţii serviciilor noastre.
Suntem afacerea ta!