Ingrijitoare cresa

STYL DECOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
• activitati de ingrijire, supraveghere si intretinere copii de varsta anteprescolara (1-3 ani)
• ajuta in permanenta la activitatile de supraveghere si educare copii, respectand intru-totul indicatiile oferite
• ajuta copiii la olita sau WC dupa caz, ii schimba de scutece si haine daca e cazul, participa la servitul mesei, pregateste copiii pentru somn, contribuind la formarea deprinderilor igienico-sanitare si de comportare civilizata
• va supraveghea in dormitor somnul copiilor
• insoteste copiii la plimbare la orice iesire in curte a acestora
• pastreaza in permanenta ordinea jucariilor in sali si in curte, fara a neglija in acest timp supravegherea copiilor
• pastreaza in permanenta curatenia in baie si sali de clasa in caz de necesitate
• ajuta la curatarea locului de luat masa si stergerea scaunelor si a meselor
• verifica in permanenta ca resturile de mancare, servetele, scutece de unica folosinta si/sau sticlutele-biberoane ale copiilor sa nu ramana imprastiate in spatiile de joaca
• pregateste in fiecare dimineata necesarul de servetele umede/uscate pentru ziua respectiva
• pregateste in fiecare dimineata recipientele cu apa pentru copii
• schimba lenjeriile si prosoapele de pe pat saptamanal si ori de cate ori este nevoie
• dispusa la program de lucru suplimentar, daca este cazul (platit ca ore suplimentare)
• se ocupa de pregatirea mesei pentru copii

CERINTE

- rabdare multa, atentie, simt de raspundere, sufletista, inventiva, spirit creativ, calma, ordonata
- experienta cu copii mici
- rezistenta la stres

Cresa si gradinita privata "Micul Print" din Iasi isi propune sa-i formeze pe cei mici astfel incat cand acestia vor deveni adulti sa nu uite ca au fost copii. Educatia promovata de noi are la baza principiile disciplinarii pozitive. Credem cu putere in potentialul copiilor, indiferent de varsta. Dorim sa formam, inainte de a informa. Cu totii am fost in pielea Micului Print, doar ca am vrut sa devenim adulti...si am uitat sa mai vedem minunile ce ne inconjoara.