INGINERI (calitate, de proiect, programator)

ADECCO Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii, pentru clientul sau, companie internationala avand ca domeniu de activitate constructii metalice si prelucrari mecanice:

RESPONSABILITATI:

1. inginer calitate:
Coordonarea actiunilor corective necesare rezolvarii reclamatiilor aparute
Revizuirea procedurilor existente si realizarea de propuneri pemtru proceduri noi sau modificate pentru a asigura imbunatatirea continua a sistemului calitatii
Analiza documentatiei aferente produsului
Instruirea, din punct de vedere al calitatii, a noilor angajati
Realizarea altor activitati legate de asigurarea si controlul calitatii la cererea superiorului

2. inginer de proiect
Organizarea si supervizarea desfasurarii in bune conditii a proiectelor
Analiza factorilor de risc si luarea de masuri pentru indepartarea sau diminuarea lor
Imbunatatirea si eficientizarea metodelor de lucru
Creare instructiuni de lucru
Supervizarea executiei prototipurilor pe masinile unelte

3. inginer programator
Executarea de programe pentru masini
Inventarierea si comandarea de scule noi
Acordarea de consultanta tehnica in ceea ce priveste lucrul, intretinerea si uneori chiar repararea masinilor unelte

CERINTE

Studii superioare tehnice (de preferat Facultatea de Mecanica)
Limba engleza - nivel mediu-avansat
Cunostinte de operare in Autocad si/sau Inventor
Experienta in domeniu constituie un avantaj
Abilitati de invatare rapida, adaptare si lucrul in echipa
Capacitatea de a-si atinge obiectivele si a finaliza in mod riguros un proiect

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de dezvoltare intr-un mediu competitiv si profesionist
Pachet salarial motivant

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.