INGINER STRUCTURI IN CONSTRUCTII - Iasi

Manpower Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Raspunde de executarea la timp si de calitatea lucrarilor incredintate;
- Urmareste activitatea de executie din santier conform proiectului;
- Elaborarea graficelor de executie, stabilirea necesarului de resurse (materiale si umane), stabileste specificatiile tehnice in conformitate cu cerintele de executie;
- Supravegherea activitatii subantreprenorilor;
- Colaborarea cu managerul de proiect ¿i informarea constanta a acestuia privind evenimentele de pe santier;
- Asigura supravegherea respectarii normativelor de siguranta a muncii, a protectiei împotriva incendiilor si a celor referitoare la protectia mediului;
- Tine legatura cu proiectantii de specialitate pentru a rezolva in timp util orice problema aparuta in executie;
- Recomanda masuri de rezolvare a problemelor tehnice de executie aparute si urmareste punerea lor în practica; verifica situatia tehnica din teren si concordanta acesteia cu cea proiectata;
- Participa la modificarea planului de executie si a bugetului;
- Intocmeste si transmite rapoarte periodice interne;

CERINTE

- Absolvent al Facultatii de Constructii eventual Mecanica;
- Experienta de minim 3 ani in proiecte continand instalatii mecanice;
- Cunostinte avansate de operare PC - MS Office, MS Project, Acad;
- Cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
- Foarte bune abilitati de comunicare si relationare;
- Disponibilitate pentru deplasari si program prelungit;
- Persoana activa, foarte bine organizata, cu initiativa, orientata spre rezultate si rezolvarea problemelor;

Manpower is reinventing the employment services industry by helping employers and individuals adopt new approaches to the evolving world of work.
Manpower calls this approach Contemporary Working.
Contemporary working is about what’s now and what’s next in the world of work. Manpower offers insight and advice that enable clients and candidates to make the right choices and make the most of what’s happening now and what is coming next in the changing world of work.
Manpower Professional – our line of business dedicated for specialists and management level. Creating opportunity. Guiding careers. Providing insightful solutions.
Our global network of over 4,400 offices in 78 countries and territories allows us to meet the needs of our clients in all industry segments, whether they are global, multi-national or local companies