Inginer Sisteme Electronice Securitate

SC WINTECH GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Instalarea, punerea în funcțiune şi service pentru sisteme de securitate si automatizari;

Participarea la fazele de proiectare, organizare si pregatire a lucrarilor;

Intreține si dezvolta relatia cu clientii pe parcursul desfasurarii relatiei contractuale;

Raspunde de asigurarea calitatii lucrarilor si serviciilor executate conform proiectelor, specificatiilor tehnice si normelor legale in vigoare.

Asistenta tehnică la punere în funcţiune;

Să încerci să oferi clienţilor noştri cele mai bune servicii;
Să îţi foloseşti experienţa pentru a obţine rezultate;
Să fii capabil să lucrezi într-un ritm susţinut alături de o echipă tânără;
Să fii profesionist în domeniul în care lucrezi.

CERINTE

Inginerie, IT Hard/Soft, Reparaţii/Intreţinere/Service -
Studii superioare tehnice (de preferinţă informatică, matematică, calculatoare, automatică, electronică si electrotehnică);

Cunostinte teoretice solide in domeniul Electronica si Telecomunicatii si practice privind Sistemele Electronice de Securitate si Retelistica;

Cunoaşterea proceselor implicate în ciclul de viaţa a unui produs, în implementarea procedurilor de testare pe baza unor cerinţe documentate;

Practică în activitatea de testare software şi a echipamentelor;

Testarea / punerea în funcţiune a echipamentelor şi a subansamblelor;

Experienţa în dezvoltarea de aplicaţii distribuite pentru echipamentele de securitate şi automatizări;

Cunoştinţe în domeniile PLC, microcontroller-e, sisteme electrice şi non-electrice;

Cunoştinte PC (medii de dezvoltare C, CAD, Office, Corel, etc);

Limba engleza - nivel mediu;
Permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- bonus obiectiv anual/trimestrial si/sau "project based"
- conditii deosebite de lucru
- auto

Din momentul infiintarii , Wintech Group a incercat si a reusit sa aduca in domeniul sistemelor de securitate, automatizari pentru confort si proiectare in constructii, produse si servicii de calitate si solutii personalizate pentru a asigura siguranta si controlul locuintei si afacerii, protejarea bunurilor sau evaluarea si eficientizarea muncii in general.