Inginer Sef Inspector Calitate

BRENTTO Industry SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executa inspectia de control calitativ a produselor semifinite si finite in cadrul procesului de productie precum si a documentelor care le insotesc;
- Intocmeste certificatelor de calitate si emite rapoartele de calitate;
- Efectueaza verificarile intermediare pe parcursul fabricatiei conform procedurilor de lucru;
- Monitorizeaza calitatea productiei si sugereaza masuri de remediere pentru a se obtine nivelul de calitate dorit;
- Ia decizii de respingere si oprire a livrarii pentru produsele care nu indeplinesc standardele solicitate;
- Rezolva plangerilor de la client referitor la calitatea produselor, raspunde de marfa livrata care nu indeplineste conditiile de calitate cerute;
- Aplica standardele si procedurile interne, efectueaza rapoarte periodice si pastreaza dosarele cu privire la controlul de calitate;
- Valideaza si inainteaza catre client cererile de derogare;
- Mentine si actualizeaza sistemul de raportare si baza de date referitoare la problemele de calitate;
- Evalueaza eficienta actiunilor corective si preventive initiate ca urmare a unor defecte cu impact asupra clientilor;
- Coordoneaza auditurile client in fabrica in vederea omologarii produselor noi sau in cazul neconformitatilor;
- Gestioneaza sistemele ISO 9001 si ISO 14001.
- Inginerul de calitate din cadrul companiei asigura ca toate produsele livrate la client sa corespunda din punct de vedere calitativ si sa indeplineasca cerintele de calitate cerute.

CERINTE

- Studii superioare profil mecanic;
- Cunostinte teoretice si practice foarte bune despre mecanisme, mecanica fina si desen tehnic;
- Experienta ca inginer controlor minim 1 an in industria producatoare auto;
- Experienta in utilizarea instrumentelor specifice: PPAP, APQP, MSA, SPC, FMEA, CP;
- Experienta in getionarea ISO 9001 si ISO 14001;
- Experienta in gestionarea ISO/TS 16949 reprezinta un avantaj;
- Cunostinte despre masuri de protectie, sanatate si securitate a muncii;
- Cunostinte operare Pc: MS Office;
- Cunostinte oprerare programe de proiectare tehnica: AutoCad, Catia, etc.
- Cunostinte de limba engleza vorbit, scris, citit - nivel mediu;
- Abilitati de organizare si planificare, atentie la detalii;
- Disponibilitate de deplasare la sediul clientului;

BENEFICII OFERITE

Se va discuta in cadrul interviului.

BRENTTO Industry SRL are manufacturers of high quality cast, forged, fabricated, welded and machined components delivered though a comprehensive design, production and distribution service.
BRENTTO Industry SRL is ISO 9001 and ISO 14001 approved.