INGINER PROIECTANT-CONSTRUCTII CIVILE

Mentor Training S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Concepe si evalueaza proiectul din punct de vedere tehnic si al designului ;
-Redacteaza modificarile si amenamentele la contract - partea de proiectare ;
-Elaborareaza detaliile tehnice ; stabileste listele de material de constructii;
-Preia lucrarilor de proiectare realizate de subcontractori ;
-Realizeaza calculatii de statica ;
-Interactioneaza cu echipa pentru redactarea desenelor si a detaliillor executie ;
-Elaboreaza memoriile tehnice ale proiectului in conformitate cu legislatia romana (legi, normative, regulamente) ;
-Participa la procesul de verificare a documentatiei tehnice a proiectului (desene, calcule, memorii etc) ;
-Colaboreaza cu distribuitorii de materiale de constructii pentru aspectele legate de proiectare ;
-Monitorizeaza permanent aparitia de noi produse si solutii tehnice in domeniu ;
-Acorda asistenta tehnica pe santier pentru orice problema legata de structura sau de ordin tehnic;
-Participa la Fazele Determinante pe santier si la sedintele privind aspectele structurale ale proiectului
-Mentine si dezvolta bune relatii cu actualii si potentialii clienti ai companiei

CERINTE

-Absolvent al Facultatii de Constructii Civile si Industriale ;
-Experienta minim 2 ani in proiectare
-Experienta in executie;
-Proiectare statica si dinamica;
-Experienta in ceea ce priveste proiectarea in Autocad de cel putin 2 ani;
-Engleza avansat;
-Atentie la detalii, precizie si acuratete; dinamic, serios,perseverent,autonom, deschis la schimbare si provocare
-Gandire analitica;
-Gandire inovatoare si spirit de ehipa.

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant, bonusuri pentru atingerea obiectivelor;
-Echipa tanara, mediu de lucru modern
-Instruire si perfectionare continua
-Posibilitate de participare si implicare in proiecte de anvergura

Firma de recrutare, selectie si instruire de personal, cauta pentru clientul sau-INGINER PROIECTANT-CONSTRUCTII CIVILE