Inginer pentru departament tehnic si ofertare

URBIO RO

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa la alegerea materialelor impreuna cu departamentul de achizitii;
- indeplineste activitati specifice de proiectare instalatii termice, sanitare, retele;
- realizeaza proiecte de instalatii in conformitate cu legislatia, normativele si reglementarile in vigoare;
- intocmeste oferta tehnico-economica in conformitate cu cerintele documentatiei primite;
- actioneaza pentru conformitatea solutiilor tehnice in proiectare compatibile cu tehnologiile de executie;
- se ocupa de tot ceea ce implica relaţia cu clientul (prezentări, întâlniri, propuneri, rapoarte, contracte, comenzi, supervizarea activitatii departamentului de montaj: calitatea execuţiei, necesare, livrări etc)
- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
prezentarea;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;

CERINTE

- studii superioare: tehnice
- experienta in domeniu tehnic: 2 ani;
- experienta in vanzari- 2 ani;
- cunostinte engleza: scris si vorbit avansat;
- cunostinte relevante in domeniu;
- cunostinte operare PC -pachetul Office avansat;
- abilitati manageriale si de negociere;
- abilitati reale de planificare, organizare si viteza de reactie;
- rezistent la stres;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial corelat cu rezultatele.
- Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.
- Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica, in continua dezvoltare.

Urbio Romania reprezinta un grup de firme cu capital integral privat. Serviciile noastre se adreseaza atat clientilor persoane juridice cat si clientilor persoane fizice. Colaboratorii nostri se afla pe lista producatorilor de top din lume. Tarile de provenienta a produselor noastre sunt : Germania, Slovacia, Cehia, Italia, Polonia si Turcia.

Programul “Casa Verde 2010” a fost un real success ! Lucrand in prima faza la nivel regional (zona Moldovei), am reusit sa multumim si sa ne ridicam la asteptarile clientilor nostri. In 8 judete ale Moldovei (Iasi, Suceava, Bacau, Neamt, Botosani, Vaslui, Galati si Vrancea) avem un portofoliu vast de clienti. Prin intermediul Urbio, acestia vor utiliza energia solara pentru a-si asigura intreg necesarul de apa calda menajera si incalzire in locuinte ! Iar acesta este doar inceputul.