Inginer Electrician - Iasi

MANPOWER Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- programeaza lunar, de comun acord cu sectiile ce le deserveste lucrarile de reparatii, ce deriva din graficul de mentenanta anual intocmit in baza istoricului si in functie de necesitati si urgente
- pregateste, organizeaza si executa lucrari de intretinere preventiva, urmarind in special aspiratia prafului din dulapurile de aparataj, curatarea echipamentelor electrice
- pregateste, organizeaza si executa lucrari de repara¿ii, intretinere, la utilajele din cadrul sectiilor de productie prin programe de lucru lunare, saptamanale si zilnice, intocmite in stricta corelare cu prescriptiile tehnice din manualul de exploatare al fiecarui utilaj in parte
- se preocupa de organizarea interna a sectorului sau de activitate
- intocmeste necesarul de materiale si piese de schimb functie de programul de executie al lucrarilor de reparatii ale formatiilor de reparatii
- intocmeste si asigura necesarul de accesorii, aparatura de masura si control, echipament de munca si protectia muncii conform instructiunilor in vigoare si raspunde de folosirea lor pentru lucrarile de reparatii
- executa lucrari de reparatii eletrice programate pentru luna in curs, cat si cele accidentale in vederea mentinerii utilajelor si echipamentelor din sectiile de productie in stare de functionare la parametrii proiectati si raspunde de acestea
- controleaza modul de exploatare a utilajelor pe parte electrica si ia masuri de prevenire a avariilor

CERINTE

Manpower recruteaza - INGINER ELECTRICIAN - pentru clientul sau, companie multinationala, leader in fabricarea produselor ceramice pentru constructii.

- absolvent al facultatii cu profil de instalatii electrice
- experienta de minim 3 ani in domeniu
- cunostinte avansate de operare PC - MS Office, MS Project, Acad
- cunostinte de limba engleza la nivel conversational
- foarte bune abilitati de comunicare si relationare
- disponibilitate pentru program prelungit
- persoana activa, foarte bine organizata, cu initiativa, orientata catre obtinerea de rezultate, abilitatea de a rezolva problemele in timp optim
- spirit de initiativa, bune abilitati tehnice

Manpower is reinventing the employment services industry by helping employers and individuals adopt new approaches to the evolving world of work.
Manpower calls this approach Contemporary Working.
Contemporary working is about what’s now and what’s next in the world of work. Manpower offers insight and advice that enable clients and candidates to make the right choices and make the most of what’s happening now and what is coming next in the changing world of work.
Manpower Professional – our line of business dedicated for specialists and management level. Creating opportunity. Guiding careers. Providing insightful solutions.
Our global network of over 4,500 offices in 80 countries and territories allows us to meet the needs of our clients in all industry segments, whether they are global, multi-national or local companies

Head Quarter
Str. Ion C?mpineanu, Nr. 11, Union International Center, Etaj 2, Sector 1, Cod 010031
E-mail: romania@manpower.ro
Tel: (+40.21) 312.18.98; Fax: (+40.21) 312.18.87