INGINER DE RETEA

Mentor Training S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii:
- monitorizeaza, administreaza, asigura buna functionare si optimizeaza infrastructura de retea: servere si echipamente de retea (switch-uri, routere WAN, routere wireless, firewall) prin monitorizarea acceselor, reconfigurari, instalarea patch-urilor de securitate si a update-urilor de sistem, gestiunea utilizatorilor;
- asigura implementarea/configurarea si functionarea sistemului de securitate informatica;
- asigura implementarea/configurarea si functionarea sistemului de back-up-uri periodice pentru servere;
- urmareste activitatea de service la echipamentele de calcul;
- acorda asistenta tehnica utilizatorilor;
- acorda asistenta tehnica in realizarea de proiecte la care participa;
- planifica si gestioneaza lucrurile de intretinere si/sau reparatie;
- monitorizeaza resursele critice de retea si performanta lor;

CERINTE

- Absolvent al unei facultati de profil (Electronica si Telecomunicatii; Automatica si Calculatoare sau detinator al unor certificari echivalente)
- Experienta in operarea cu sisteme de operare LINUX, UNIX sau Windows 2000/XP/Vista
- Experienta in administrarea echipamentelor de retea minim 2 ani
- Cunosterea legislatiei specifice in vigoare
- Cunostinte de limba engleza
- Capacitate de analiza si evaluarea informatiei
- Planificare personala
- Capacitate de anticipare si solutionare de probleme
- Orientare catre rezultat, proactivitate
- Flexibilitate si comunicativitate
- Capacitate de lucru independent si in echipa.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial competitiv;
- Oportunitatea de a implementa si dezvolta proiecte de anvergura;
- Domeniu intr-o continua expansiune;
-Mediu de lucru dinamic si profesionist;
-Se incurajeaza dezvoltarea abilitatilor profesionale, cresterea nivelului de competenta, schimbul de idei in cadrul echipei precum si initiativa personala;

Firma de recrutare, selectie si instruire de personal, cauta pentru clientul sau- INGINER DE RETEA